У суботу, 6. априла 2024. године, одржано је Окружно такмичење из словачког језика и књижевности за ученике петих, шестих, седмих и осмих разреда основних школа са наставом нa словачком језику из Бачке и Срема у Основној школи „Лудовит Штур“ у Кисачу. Ученици из наше основне школе постигли су запажене резултате. Из петих разреда 1. место освојила је Валентина Бађонска а 3. место Лука Иванишевић, из шестих разреда 1. место освојила је Зара Хансманова и 3. место Клаудиа Дамарис Елијаш, из седмих разреда 1. место је освојила Лана Иванишевић и такође 1. место је освојила Леа Абрахам а из осмих разреда 2. место је освојила Леа Шимо. Честитамо нашим ученицима и желимо пуно успеха ученицима 7. и 8. разреда, који ће се пласирати на Републичко такмичење у мају.