Сајам образовања, пре свега намењен ученицима завршних разреда основних и средњих школа у 2024. години одржан је од 21. до 23. марта.

„Путокази“ окупљају институције које представљају више од 500 образовних профила и дају свеобухватну понуду средњег и високог образовања у нашој земљи, као и средњих школа и факултета у Словачкој, Црној Гори и Босни и Херцеговини, а понуде за наставак школовања представиће и Амбасада Канаде.

На отварању Сајма обратили су се министарка просвете у Влади Републике Србије проф. др Славица Ђукић Дејановић, потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе и националне мањине – националне заједнице Жолт Сакалаш, покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић, а манифестацију је отворио градоначелник Новог Сада Милан Ђурић.

Стручна комисија у саставу: председник – Маријана Дукић Мијатовић, државна секретарка у Министарству просвете, чланови: проф. др Радован Пејановић, Универзитет у Новом Саду, др Радивоје Петров Стојковић, председник Националног просветног савета и директор Гимназије „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду, Слађана Бурсаћ, заменица покрајинског секретара за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице, Бранко Маркоски, ФТН – Нови Сад, проф. др Наташа Папић – Благојевић, Висока пословна школа струковних студија Нови Сад, проф. др Санда Настић, Факултет за економију у инжењерском менаџменту Нови Сад и Јелена Рашета, шеф Одељења за оцену квалитета производа. Секретар Комисије је Светлана Тошић, из Одељења за оцену квалитета Новосадског сајма. Комисија је оцењивала квалитет васпитно-образовних установа. У Конгресном центру „Мастер“ су 21.03.2024. године уручени пехари, почасна признања, повеље, плакете, дипломе са посебним признањем, као и бројне медаље. На вредновање је пријављено више од 90 учесника, а међу њима су предшколске, основношколске, средњошколске и високообразовне установе. Наша школа је добитник дипломе са златном медаљом, коју је у име школе примила директор школе др Зденка Дудић.