У овој школској години у нашој школи се реализује пилот пројекат „Свако дете има право да одраста здраво“, чији иницијатори су Министарство просвете, Министарство здравља и Министарство спорта.

Нашу школу су дана 06.03.2024. године посетили помоћник министра просвете др Милан Пашић и Татјана Медведев, која је председница Пододбора за спорт Народне скупштине Републике Србије, који је покретач иницијативе за више часова физичког васпитања у настави, и остали чланови Радне групе пројекта.

Приликом радне посете, гости су обишли школу, упознали се са реализаторима и учесницима у пројекту, поразговарали са ученицима, наставницима са којима су разменили утиске, мишљења и идеје за даљи развој. Продискутовали су о предностима овог пројекта и о могућностима за унапређење целокупног образовно – васпитног рада.

Пројектом је обухваћено око 200 основних и средњих школа, где је укључено у овај програм приближно 5000 ученика. Физичка активност је неопходна када је у питању вођење здравог живота и избегавање одређених здравствених проблема. Неопходна је када је у питању постизање физичког и менталног развоја. Зато је важно да родитељи и наставници од малих ногу својој деци усађују љубав према спорту и вежбању. Надамо се да је наша школа пример осталим образовним установама, али  и основцима да је физичка активност од изузетног значаја за здрваље сваког појединца.