У среду, 14. децембра 2022. године, ученици наше школе посетили су основну школу „Томаш Гарик Масарик“ у Јаношику. На позоришни излет су ишли ученици-глумци виших разреда и ђаци – плесачи 1. разреда, који су заједно са својим учитељицама (Јармилом Пантелић, Весном Валихора – Филиповић и Јаном Копчок – Гањи) припремили позоришну представу О поносној принцези Красомили и спретном краљу Мирославу. Нацрт је написао др Михал Бабиак. За музику је био задужен Андреј Медвеђ, а за реквизите Даниела Марко.

Позоришна турнеја ОШ „Јан Чајак“ Ученици ученицима је годишњи једнодневни едукативни пројекат, пројекат Удружења словачких педагога, замишљен као сусрет ученика војвођанских основних школа са словачким наставним језиком.

Пројекат се састоји у комбиновању образовања и јачању пријатељства између словачких ученика из Чајакове школе и словачких ученика из разних основних школа у Војводини.

Пројекат Ученици ученицима финансијски подржава Канцеларија Словака који живе у иностранству.