У среду 26.априла 2023. у холу наше школе је одржано предавање на тему превенције наркоманије под називом „Престани пре него што почнеш!“ у организацији Удружења грађана за борбу против наркоманије „Марита западни Балкан“.

На предавању су били присутни сви ученици виших разреда заједно са наставницима и директорком школе.

Током предавања приказан је едукативни филм а предавач је упозорио младе на широк спектар последица и опасности везаних за наркоманију.  Осим тога, на крају је била дискусија на тему како млади људи могу унапред да изграде исправан став и кажу „не“ дрогама када се сусретну са њима. Програм је специфичан по томе што га спроводе искључиво бивши зависници, као што је био и наш предавач Александар Јанић.