У среду 02. 11. 2022. године на Тргу cлободе у Бачком Петровцу у 10.30 ч је била промоција добровољног служења војног рока, у организацији Министарства одбране за локалну самоуправу Нови Сад и канцеларије Министарства одбране за општину Бачки Петровац.

Присутни су могли да се информишу о добровољном служењу војног рока, о школовању у средњим стручним војним школама, Војној гимназији, Војној академији и Медицинском факултету Војно медицинске академије, о обавези увођења у војну евиденцију.

Из основне школе „Јан Чајак“ на промоцији су били присутни ученици 7. и 8. разреда са својим наставницима и директорка школе др Зденка Дудић. На промоцији су били присутни и ученици из гимназије „Јан Колар“, као и бројни грађани. Присутнима су се обратили представници центра Министарства одбране из Новог Сада и председница Општине Бачки Петровац госпођа Јасна Шпрох.