Словачке бајке опстају до данас, у шта су нас уверили и наши ученици, који не само да воле да читају, већ и да пишу. Стога су у просторијама Националног савета словачке националне мањине 23.02.2024. године председница Душанка Петрак и координаторка образовања Светлана Золњан уручиле награде најбољим ученицима из Србије, тачније из Бачког Петровца, Пивница, Луга, Јаношика, Ердевика и Лубе за њихове литерарне и ликовне радове, која већ пету годину расписује Министарство просвете, науке, истраживања и спорта Словачке републике у сарадњи са Националним саветом. Ученици наше школе у ​​Бачком Петровцу редовно учествују на литерарном конкурсу на тему Најлепше бајке из целог света, а овога пута награде су добили ученица осмог разреда Адела Мириам Петраш, која је освојила сребрну награду, и ученице шестог разреда Миа Чањи и Марина Тордаји освојиле су бронзане награде за своје радове на тему Школа и живот у њој. Сви награђени ученици добили су дипломе, књиге, атрактивне поклоне, и што је најважније, ауторску књигу, која је састављена управо од њихових литерарних и ликовних радова, као и радова деце и ученика из целог света.

Па, зар то није значајно? Наше награђене  ученице су биле срећне и мотивисане су да наставе да пишу и даље. Ко зна, можда су то наше будуће списатељице.