Дана 19. децембра 2023. године у просторијама НССНМ одржано је оцењивање литерарног конкурса прозе и поезије ученика основних и средњих школа под називом „Шта све може лепа реч“. Конкурс сваке године расписује Одбор за културу НССНМ и Словачки издавачки центар, Бачки Петровац. На конкурс су послати литерарни састави ученика из многих словачких основних школа, а наравно и из наше основне школе. У то су нас увериле и обрадовале наше ученице, које су освојиле награде. Сара Вициан из 8. б освојила је прву награду, Адела Мириам Петраш из 8. б освојила је другу награду, Андреа Данко из 8. а трећу награду за прозу, док су Мартина Тина Мартинкова из 8. б и Нађа Јовановић из 8. а освојиле специјалне награде за прозни текст. Сања Мелихова из 7. а одељења  је освојила трећу награду за поезију. Наше ученице су биле мотивисане од стране својих наставница Марије Андрашик и Јармиле Пантелић. Искрено им честитамо и желимо много креативног писања у будућности.