У првом полугодишту школске 2023/2024. године у нашој школи су предавачи из Менсе Србије одржали две обуке.

Предавач обуке и две радионице на тему „Развој креативности кроз технике памћења“ је био подпредседник Менсе Србије, Предраг Ђукић, консултант за развој кључних компетенција, експерт Националног центра за таленте. Овом обуком смо хтели отворити врата креативном учењу, постојаном памћењу и игри осмишљавања. Обука је била намењена наставницима и ученицима са сврхом преноса принципа и усвајања техника за брзо и учинковито памћење, чија примена додатно штеди време и развија самопоуздање код ученика. Рад на обуци се одвијао кроз вежбе и специјализоване игре, а презентоване вештине веома брзо су прешле у забаву.

Друга обука, чији су предавачи били четворо чланова Менсе Србије је била на тему „На даровитима свет остаје“. Циљ ове обуке је био проширивање знања о даровитим особама, развијање вештина наставника и стручних сарадника да правилно идентификују даровитог ученика на основу одређених инструмената и да разликују даровите ученике од оних који успех постижу својим израженим радним навикама. Такође и оспособљавање наставника за израду ИОП-3 и његово имплементирање.

У другом полугодишту су реализована два семинара за наставнике на теме „Комуникацијом до успешне сарадње у школи“, који је за циљ имао унапредити компетенције наставника за комуникацију и сарадњу применом техника и вештина комуникације које су у функцији развоја и побољшања сарадничких односа са свим учесницима у васпитно – образовном раду и „Да уз ИОП свако учи лако“ који је наставнике упознао са карактеристикама ученика са тешкоћама у развоју и њихово оспособљавање  за прилагођавање приступа како би пружили подршку за напредовање тих ученика.