Србијом вијори црна застава. У задње време у нашој земљи се дешавају тужне и трагичне ситуације. Ситуације које ни одрасли не могу да разумеју, а деца им нису дорасла. Њихов развојни пут је дуг и не могу да разумеју неке ситуације све до зрелости. Имамо разна питања, на која никада нећемо добити одговоре, зашто се убиство догодило у београдској ОСНОВНОЈ школи и зашто га је извршило ДЕТЕ. Нема сврхе тражити кривца, прошлост не можемо да променимо. Још увек имамо могућност да променимо будућност.

О овој теми разговарало се 8. и 9. маја ове године у нашој школи.  Предавање је водила психолог школе  Наталија Берат заједно са ученицима. Школски час је био у виду предавања и видео снимка стварног живота када се ситуација вршњачког насиља срећно завршила, мислимо преображењем. Наши ученици су били пажљиви слушаоци, имали су много питања и коментарима су износили своје ставове. Види се да су били заинтересовани за такав час и дирнути темом. Предавање је оставило траг, у будућности ће имати о чему да размишљају, да размишљају како ће да поступају и које последице могу бити. На крају крајева, нико се у таквој ситуацији не може осећати добро и пријатно.