Vyhodnotenie súťaže v zbere plechoviek a ocenenie najusilovnejších zberačov sa uskutočnilo 11. júna o 12.00 hod. v školskej aule. Táto tradičná ekologická akcia sa aj po mnohých rokoch teší veľkému záujmu žiakov.

Zber plechoviek sa začal 1. septembra 2025 a trval do 29. mája 2026. Do súťaže sa aj tento rok zapojilo veľké množstvo žiakov a k mladým ochrancom prírody sa pridali i prváci. Vďaka ich usilovnosti, vytrvalosti a zodpovednému prístupu sa podarilo dosiahnuť výborný výsledok.

Spolu sa vyzbieralo 132 239 kusov plechoviek, čo predstavuje 1 889 kg. V porovnaní s minulým školským rokom je to až o 430 kg viac. Najväčší počet plechoviek – 11 720 kusov – nazbierala Petra Melichová z 3. b triedy.

Úspešní zberači boli odmenení vecnými cenami, školskými potrebami a vstupenkami na kúpalisko v Maglići a do aquaparku Petroland.
Poďakovanie patrí všetkým žiakom, učiteľom, rodičom, starým rodičom a občanom, ktorí sa do tejto akcie akýmkoľvek spôsobom zapojili. Každá odovzdaná plechovka totiž znamená menej odpadu v prírode a čistejšie životné prostredie pre nás všetkých.

Vedúci ekologického krúžku